Szanujemy swój czas jak i czas naszych klientów, dlatego podczas rozmowy telefonicznej ustalimy ofertę i formę przekazania dokumentów do zapoznania. Odpowiemy na pytania i umówimy spotkanie w mieszkaniu, na którym dogadamy szczegóły i podpiszemy umowę. Ty przekażesz nam niezbędną dokumentację, a my rozpoczniemy naszą pracę.

Spotkanie nie jest zobowiązujące. Ma ono na celu głównie obejrzenie mieszkania, rozmowę o warunkach współpracy i odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Właściciel mieszkania płaci jedynie miesięczną prowizję za zarządzanie, w kwocie zależnej od zakresu usługi. Prowizja ta jest potrącana w momencie przekazywania czynszu od najemców na konto właściciela.

Według nas czynsz za wynajmowaną nieruchomość powinien być na poziomie gwarantującym bezpieczną ciągłość najmu. Tzn. powinien być z punktu widzenia najemcy atrakcyjny. Dla każdej nieruchomości wysokość miesięcznej opłaty będzie inna. Na rentowność i ekonomiczny sens wynajmowania nieruchomości należy patrzeć tylko w długiej perspektywie czasowej, np. 5/10-letniej. Przyjmując taki punkt widzenia strategicznie i ekonomicznie uzasadnione jest ustawianie czynszu najmu na poziomie odrobinę poniżej średnich cen rynkowych dla danego typu nieruchomości, ponieważ ciągłość najmu i tak zagwarantuje nam właściwy przychód i zadowalającą rentowność. Atrakcyjna cena w oczywisty sposób powoduje, także większe zainteresowanie ze strony najemców, a co za tym idzie, umożliwia właściwy wybór tych najbardziej odpowiedzialnych partnerów do najmu. Taka strategia przesądza nie tylko o sukcesie finansowym, ale ma także niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo najmu, ponieważ mamy realną możliwość wybierania (z wielu) najlepszych najemców.

Tak, ale zdecydowanie w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Pośpiech przy podejmowaniu ważnych decyzji nigdy nie jest wskazany. A taką ważną decyzją jest przecież wynajęcie nieznanym ludziom naszego mieszkania lub domu.

Niezbędnymi elementami są odpowiednie pełnomocnictwa, dostępy do dostawców mediów, numer Księgi Wieczystej i akt własności.

Mieszkania powinny być podstawowo wyposażone i umeblowane, najlepiej w neutralnych barwach. Dzięki temu najemca ma większe możliwości aranżacji. Podstawowe wyposażenie kuchni to lodówka, piekarnik, płyta grzewcza, zabudowa meblowa, okap, zmywarka. W sypialni powinno znaleźć się łóżko, szafa, komoda. W salonie powinien być stół z krzesłami, rozkładana kanapa, stolik kawowy, komoda, szafka RTV.

Czas na znalezienie idealnego najemcy wynosi zwykle od dwóch tygodni do miesiąca. Są sytuacje, w których mieszkanie jest wynajęte po jednym dniu widoczności oferty w Internecie, ale są również mieszkania w lokalizacjach, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Rozliczenie za każdy miesięczny okres ma miejsce do końca miesiąca. Np. za wrzesień właściciel otrzyma środki na konto do końca września. Pełne rozliczenie i podsumowanie płatności będzie widoczne w Panelu Klienta.

Pełnomocnictwo z notarialnie poświadczonym podpisem jest konieczne do zawierania umów najmu w imieniu właściciela. Pełnomocnictwo jest również niezbędne do reprezentowania przed dostawcami mediów, administracją. Koszt pełnomocnictwa z notarialnie poświadczonym podpisem to 25 zł.

Nie wymagamy ubezpieczenia w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Zachęcamy jednak do ubezpieczenia mieszkania z opcją assistance. Niektóre firmy nazywają to „Pomoc w Domu”. Taka polisa pozwala wezwać elektryka czy hydraulika bez ponoszenia kosztów. Oczywiście są dodatkowe warunki odbycia darmowej wizyty fachowca, ale wiele razy taka polisa pozwalała uniknąć kosztów dodatkowych.

Interweniujemy już jeden dzień po terminie planowanej płatności. Wysyłamy sms, maile z upomnieniem, wezwania do zapłaty, planujemy wizytę kontrolną. Wręczamy przedsądowe wezwanie do zapłaty, pomagamy stworzyć pismo do sądu. Ograniczamy straty rozwiązując umowę najmu i wynajmując następnemu najemcy. Warto jeszcze raz podkreślić, że uniknąć takich sytuacji można poprzez odpowiednie zweryfikowanie najemcy.

Umowa o zarządzanie zawierana jest na czas nieokreślony z 2 miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Oczywiście, pomożemy w sprzedaży mieszkania. Wynagrodzenie za pośrednictwo sprzedaży to X% netto. Podobnie jak w usłudze zarządzania najmem, zdejmiemy z Ciebie wszystkie obowiązki. Zajmiemy się home stagingiem, prezentacjami, przygotowaniem mieszkania do sprzedaży i pozyskaniem kupującego z odpowiednim budżetem. Umówimy notariusza w dogodnym dla Ciebie terminie, aby przystąpić do aktu przeniesienia własności, przekażemy lokal i sporządzimy odpowiednie protokoły dla administracji budynku, dostawców mediów.

Wszystkie bieżące informacje sprawdzisz w każdej chwili w Panelu Klienta.

W sytuacjach awaryjnych np. wtedy, gdy zepsuje się lodówka lub najemcy zaleją sąsiadów, w pierwszej kolejności nasz przedstawiciel przyjeżdża do mieszkania sprawdzić co się stało. Po zweryfikowaniu stanu aktualnego oraz potencjalnych przyczyn, następuje kontakt z właścicielem celem przedstawienia sytuacji oraz dostępnych rozwiązań. Następnie, w zależności od decyzji właściciela, szkoda jest likwidowana np. poprzez wymianę urządzenia, wezwanie specjalisty lub zgłoszenie do ubezpieczyciela. W przypadku konieczności szybkiej reakcji na zaistniały problem, a brakiem kontaktu z właścicielem, podejmujemy decyzje w myśl zapobiegania dużym stratom.